Wydarzenie Rails Girls Kraków

Redakcja

28 marca, 2024

Jako kobieta w branży technologicznej wiele razy czułam, że muszę udowodnić swoją wartość. Bycie kobietą w branży technologicznej nie jest łatwe i nie przychodzi naturalnie. Wymaga pracy i dbałości o siebie, tak samo jak w przypadku mężczyzn. Ale kobiety nie muszą tego robić same. Wydarzenia Rails Girls wzmocnią Twoją pozycję, dając Ci dostęp do innych osób, które chcą zmieniać świat poprzez technologię. Zapoznają Cię również z ludźmi, którzy chcą budować społeczność, w której kobiety we wszystkich typach ról technicznych mogą się rozwijać.

Czym jest meetup oparty na kodzie?

Spotkania te są otwarte dla każdej kobiety zainteresowanej kodowaniem. Spotkania z kodem są świetne, bo to mało stresujący sposób, by spróbować czegoś nowego, poznać nowych przyjaciół i nową kulturę.

Jeśli kiedykolwiek chciałeś spróbować czegoś nowego, czułeś się samotny w swoim mieście lub po prostu chciałeś spróbować czegoś nowego i innego, spotkania oparte na kodowaniu są dla Ciebie. Rails Girls Meetup to spotkanie oparte na kodowaniu, skierowane do kobiet i osób niebinarnych zainteresowanych nauką kodowania.

Czego można się spodziewać na meetupach

Spotkania są świetną okazją, by uczyć się od doświadczonych kobiet w technologii i otrzymać mentoring w zakresie umiejętności kodowania. Każdy meetup będzie prowadzony przez mentora, który pomoże uczestniczkom w opanowaniu konkretnej umiejętności. Podczas każdego spotkania uczestnicy będą mogli usiąść i uczyć się od kobiet z branży technicznej. Kobiety w branży technologicznej są niezwykle cennym źródłem informacji dla nowych koderów, a także zapewniają ważne wsparcie mentorskie dla kobiet w społeczności. Kobiety z branży technologicznej mogą udzielić wielu cennych porad na różne tematy, od tego, jak zdobyć pracę w branży technologicznej, po to, jak zbudować udane przedsięwzięcie.

Kto może do nas dołączyć?

Każdy może dołączyć do nas na meetupach! Zalecamy, abyś poznał innych uczestników przed spotkaniem i spróbował dobrać się w pary z kimś, kogo już znasz osobiście.

Ważne, by wiedzieć

Prosimy pamiętać, że wszyscy uczestnicy powinni czuć się swobodnie zadając pytania i angażując się w rozmowy, które są niewygodne lub nieznane. Jest to świetna okazja do przećwiczenia tych umiejętności, dlatego organizatorzy zachęcają uczestniczki do mówienia głośno, gdy czegoś nie rozumieją.

Mamy nadzieję, że Ci się spodoba!

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się cykl spotkań. Wierzymy, że budowanie społeczności ma kluczowe znaczenie dla rozwoju branży technologicznej. Spotkania są świetną okazją do poznania innych kobiet, które chcą nauczyć się kodować. Spotkania są mało stresującym sposobem na spróbowanie czegoś nowego, nawiązanie nowych znajomości i poznanie nowej kultury. Jeśli kiedykolwiek chciałaś spróbować czegoś nowego, czułaś się samotna w swoim mieście lub po prostu chciałaś spróbować czegoś nowego i innego, spotkania oparte na kodowaniu są dla Ciebie.

Ruby on Rails

Podczas warsztatów szczególną rolę odegra Ruby on Rails. Jest to framework, który umożliwia programistom tworzenie aplikacji internetowych i stron internetowych przy użyciu języka programowania Ruby.

Framework działa w języku programowania Ruby i zapewnia pełne środowisko programowania aplikacji internetowych. Oznacza to, że może być używany do tworzenia zarówno części zaplecza, jak i frontonu aplikacji.

Ruby on Rails jest używany głównie w startupach i innych małych firmach do tworzenia swoich pierwszych produktów, ponieważ jest łatwiejszy do nauczenia niż inne frameworki.

Polecane: