O GeekGirls

Blog jest miejscem, w którym programistki dzielą się swoimi historiami, radami i spostrzeżeniami na temat życia programistek. To także miejsce dla osób, które myślą o tym, by samemu zostać programistkami, aby dowiedzieć się więcej o zawodzie.
Programiści są bardzo ważną częścią branży technologicznej i są to głównie mężczyźni. Co piąta osoba w brażny IT to kobieta, niestety ten odsetek rośnie bardzo powoli.

Blog dla programistek zawiera samouczki dotyczące kodowania, języków programowania i innych wymagających umiejętności, które mogą pomóc programistkom odnieść sukces w ich karierze.

Blog IT

Jeśli czytasz w Internecie na temat przyszłości technologii i wydaje Ci się, że wszyscy mówią o sztucznej inteligencji lub wirtualnej rzeczywistości, to jest ku temu prosty powód: są to technologie, które będą miały największy wpływ na nasze życie w nadchodzącej dekadzie. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie interesują się tymi tematami w takim samym stopniu jak mężczyźni. W rzeczywistości znacznie częściej niż mężczyźni wyrażamy zainteresowanie tymi tematami - nawet jeśli wiele osób jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy.

Przybliżamy technologię kobietom

Jeśli chodzi konkretnie o technologię, wiele osób zakłada, że mężczyźni są naturalnie bardziej zainteresowani niż kobiety. Jest to powszechne założenie, ale nie do końca zgodne z prawdą. Prawda jest taka, że kobiety są zwykle mniej zainteresowane technologią niż mężczyźni, jeśli chodzi o ich obecny poziom wykształcenia i doświadczenia z komputerami. Przeprowadzono jednak wiele badań na temat tego, jak przyciągnąć więcej kobiet do korzystania z technologii, czyniąc ją bardziej atrakcyjną. Ponadto to, że dana osoba nie jest zainteresowana czymś teraz, nie oznacza, że nie zainteresuje się tym później, gdy pojawią się możliwości lub z czasem rozwiną się nowe zainteresowania.