Jak zrobić szydełkową maskotkę Cthulhu?

Redakcja

24 marca, 2024

Każdy zna chaotyczną i amorficzną istotę znaną jako Cthulhu. Ta mackowata bestia jest częścią kultury nerdów od dziesięcioleci. Po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniu „Zew Cthulhu” autorstwa pisarza horrorów H.P. Lovecrafta. Ale kto by pomyślał, że ten straszny stwór może być tak przyjemny w szydełkowaniu? Jeśli myślisz podobnie jak my, pozwól, że podpowiemy Ci, jak wyszydełkować własną maskotkę Cthulu.

Czym jest maskotka Cthulhu?

Cthulhu to fikcyjna istota z Mitu Cthulhu, serii powiązanych ze sobą greckich i egipskich opowieści stworzonych przez amerykańskiego pisarza H. P. Lovecrafta. Istota ta po raz pierwszy pojawia się w noweli Lovecrafta z 1926 roku, The Call of Cthulhu.

Cthulhu jest oceaniczną, mackowatą istotą, o której mówi się, że śpi pod powierzchnią morza, czekając na dokładny moment, w którym ludzkość stanie się wystarczająco zależna od sztucznej materii, by osiągnąć punkt, w którym będzie można ją zniszczyć. To świetny projekt rzemieślniczy dla osób zainteresowanych mitologią Cthulhu i postacią Cthulhu Lovecrafta. Wiele osób sądzi, że tworząc maskotkę Cthulhu, „wczuwa się” w mitologię Cthulhu. Chociaż możesz użyć maskotki Cthulhu, aby okazać swoją miłość do Lovecrafta i mitu Cthulhu, z pewnością nie musisz szydełkować maskotki Cthulhu, aby cieszyć się tym rękodziełem.

Narzędzia i materiały

Maskotkę Cthulhu możesz zrobić, używając wszystkiego, co masz w domu. Nie są potrzebne żadne drogie narzędzia ani specjalne materiały. Potrzebne będą igły, czarna włóczka, marker do zaznaczania ściegów, nożyczki i kartka papieru do notowania wzorów.

Wzór na twoją nową szydełkową maskotkę Cthulhu

Pamiętaj, że wzór na maskotkę Cthulhu jest bardzo otwarty. Oznacza to, że możesz zmieniać wzór według własnego uznania. Jeśli chcesz zrobić pluszowego Cthulhu lub przerośniętego Cthulhu, skorzystaj z poniższego wzoru jako przewodnika, ale pamiętaj też, aby zastanowić się, jak chcesz wykorzystać maskotkę Cthulhu. Możesz również zmienić wzór, aby dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Przykładowo, w poniższym wzorze zastosowano podwójne ściegi szydełkowe, ale możesz użyć dowolnych ściegów, jakie wolisz. Poniższy wzór jest również tylko jedną z wersji maskotki Cthulhu, ale możesz sprawić, że Twoja maskotka Cthulhu będzie wyjątkowa i dostosowana do Ciebie.

Jak zrobić na szydełku maskotkę Cthulhu

Proces owijania jest prawdopodobnie najważniejszą częścią robienia maskotki Cthulhu. Musisz starannie owinąć włóczkę wokół włóczki, której używasz. Owijanie włóczki oznacza, że musisz owinąć ją wokół czegoś. Może to być kłębek włóczki, kołek lub cokolwiek innego. Jeśli nie owiniesz włóczki, rozplącze się ona po kilku ściegach i będziesz musiała zaczynać od nowa.

Polecane: